ליווי ואימון מנהלים

האם ניתן לנהל באופן נינוח?

מנהלים מטבע עיסוקם, אמונים על טיפול בנושאים מורכבים וקונפליקטואליים. הם נדרשים לווסת בין דרישות הממונים, משאבים, השוק והיעדים. בה בעת להיות קשובים לדרישות, לקשיים וצרכיהם של העובדים אותם הם מנהלים, למערכות יחסים עם קולגות וחייהם האישיים.

חווית החיים העסקית והניהולית כוללת לעתים חששות, לחצים, מתחים, קשיים, טרדות, דאגות, בדידות, תקשורת עוינת וכוחנית.

תהליך אימוני מאפשר לעבוד על הפערים בין הרצון, החזון והערכים האישיים לבין המציאות כפי שהיא נחוות על ידי המנהל.

התהליך האמוני מאפשר התבוננות על הסגנון הניהולי, איזה אדם פוגשים העובדים, הממונים והלקוחות ובאיזה תחומים רוצים לחולל מפנה.

האם תוכנית פיתוח מנהלים סטנדרטית אפקטיבית לכל מנהל? לכל ארגון?
פגשתי מנהלים רבים שלמרות הידע הניהולי ושיטות הניהול שלמדו בלימודים אקדמאיים ובהשתלמויות, מגלים שיש פער בין התיאוריות והידע הנלמד לבין המציאות בשטח כפי שחווים אותה בפועל. אימון אישי מאפשר לתת מענה אישי, רלבנטי למנהל. מאתר את העמדות, חוויות החיים והמסקנות שעוצרות את ההתפתחות האישית ואת האפשרות לפרוץ דרך ביכולות הניהוליות.

ניהול מערכות יחסים איכותיות משפיעות על תוצאות
התהליך האמוני כולל עבודה על מציאות הניהול היומיומית - עבודה על מערכות היחסים, על המקומות שמעוררים כעס, מצבים ש"שואבים אנרגיה", קבלת החלטות אפקטיבית, התמודדות עם מצבים בלתי צפויים, ניהול זמן, עבודה מול ממשקים בארגון, איזון בין עבודה לבית ותשומת לב לאיכות החיים של המנהל ושל עובדיו.

מהי תפיסת האחריות של המנהל?
נקודה מרכזית שמנחה אותי בעבודה האימונית זו האחריות האישית של כל אדם ובמיוחד של כל מנהל על מה שקורה במרחב שלו. נסיבות החיים אינן תמיד בשליטתנו, אך אופן תגובתנו הוא באחריותנו הבלעדית. זו תפיסה פורצת דרך כשהיא מופנמת ומיושמת ביומיום. ההתעוררות לעוד אפשרויות תגובה לכל מה שקורה בחיינו משנה את חוויית הניהול ורמת התפקוד.

ברמה הפרקטית - סוגיית העצמת האחריות תבוא לידי ביטוי * בניהול אפקטיבי של ממשקים בארגון * בדיווח ועדכון על בעיות שעולות בשטח * בסגירה איכותית של מעגלי טיפול * בהכנה יסודית לקראת דיונים בארגון * ניהול תקשורת אפקטיבית עם הממונים והעברה מושכלת של מסרים * ניהול אפקטיבי גם בתנאים משתנים ובאי ודאות.

לקראת קידום - הרחבת מנעד היכולות האישיות בעידן של תנאים משתנים ואי ודאות
היכולת להכיל מצבים מורכבים משפיעה גם על יכולת הקידום והתמודדות עם רמת אחריות וניהול בהיקף רחב. אימון אישי מאפשר עבודה על הרחבת מנעד היכולות האישיות, להכיל מצבים מורכבים כהכנה לרמה הניהולית הבאה.

 

צור קשר
 1. מירה ברגר
  mira@bartek.co.il
  052-2499275
 2. שם
  Please type your full name.
 3. דואר אלקטרוני
  Invalid email address.
 4. מס' טלפון
  Invalid Input
 5. תוכן הפניה
  Invalid Input
 6.   
Go to top